AVAST TÜRKİYE DAĞITICISI

K2 Bilişim ve İnternet Teknolojileri
Google a Öner...
avast Satın Al
Ana Sayfa
Hakkımızda
avast Ürünleri
Bayilik Başvurusu
İletişim
EN SON TEHDİTLER
You need to upgrade your Flash Player

avast! 4 MAC Sürümü (avast! 4 MAC Edition)

avast Profesyonel Türkçe Sürümü İndiravast Antivirüs Satın Alavast Antivirüs Fiyatlandır
avast MAC Edition

avast! Mac Edition, Mac OS X işletim sistemli Apple Macintosh makineleri için antivirüs çözümüdür. Program, basit kullanıcı arayüzünden kontrol edilebilen mail tarayıcısı, isteğe bağlı tarayıcı ve erişimde tarayıcı ile merkezi virüs tarayıcısı üzerine kurulmuştur. Kişisel masaüstü bilgisayarları için dizayn edilip, fiyatlandırılmasının da buna göre düzenlenmesine karşı, performans seviyesi sunucu antivirüs yazılımına çok yakındır.

Özellikler

Erişimde tam tarama Otomatik güncelleme
İsteğe beğlı tarama Entegre mail koruması
Tarama seçeneklerinde tam kontrolü Virüs Karantinası
Antivirüs motoru Sistem uyumu
Kullanıcı dostu arayüzü PowerPC ve Intel destekli
TCP erişimi ya da UNIX sockets Modular architecture
Yerleşik koruma Basit yükleme
Drag&drop scanning User-selected preferred paths for scanning

Tanıtım

Esnek ve ölçekli yapısı sayesinde, avast! Mac Edition, neredeyse bütün Mac modellerinde kullanılabilen düşük maliyetli ve güvenilir bir antivirüs çözümüdür. Evrensel bir ikili olarak sunulmaktadır. PowerPC ve Intel yapıları üzerinde optimal performansı sağlar. avast! Mac Edition, erişimde taramanın yanısıra, isteğe bağlı antivirüs taraması sunmaktadır. İyi tasarlanmış grafiksel arayüzü sayesinde sonuçlar kolay bir şekilde tekrar gözden geçirilebilir. Uyumlu Virüs karantinası ise şüpheli dosyaların saklandığı güvenli bir depo vazifesi görür.

Tarama Servisi

Merkezi tarama programı, paralel bir bütünlük içinde, eş zamanlı bir çok tarama görevini gerçekleştirebilir. Bu özelliğe via TCP'den yada UNIX socket arayüzlerinden ulaşılabilir. Varsayılan isteğe bağlı, erişimde ve mail tarayıcısı işlemcileri tarfından kullanılır. Arayüz aynı zamanda, uzaktan tarama, arka plan yerel tarama, ya da virüs korumasına ihtiyacı olan diğer programlarla uyumlaştırma için de kullanılabilir.

Merkezi tarama programı, diğer avast! ürünleri gibi, aynı virüs veri tabanı formatını kullanmaktadır ve yine diğer avast! programları gibi hızlı ve sık bir şekilde güncellenmektedir. Sonuç olarak, avast! Mac Edition diğer avast! ürünleri gibi yüksek performansa ve Windows/PC zararlılarını da tespit edebilen tarama yeteneğine sahiptir. In-the-Wild virüsleri listesindeki zararlıların tespit edebilmesini %100 ve Truva atlarının da mükkemmel bir şekilde bulunmasını bekleyebilirsiniz.

Tarama motorunun kendisi ICSA Labs tarafından sertifikalıdır. Sıklıkla Virus Bulletin testlerinde yer almış ve bir çok kere VB100 ödüllerini kazanmıştır. avast! antivirus Mac Edition üstün arşiv desteğine sahiptir ve bu arşivler: ARJ, MIME, EXEC, ZIP, RAR, TAR, GZ, BZIP2, ARC, ZOO, WINEXEC, LHARC, CHM, CPIO, RPM, ISO, TNEF, DBX, SIS, OLE ve INSTALL. Tarama esnasında kullanılabilecek olan arşiv açıcıları Preferences pane'de optimal tarama hızının belirlenmesi için ayarlanabilir.

Kullanıcı Arayüzü

Kullanıcı arayüzü programın diğer parçalarını kontrol edilmesini sağlamakla beraber, isteğe bağlı tarama talep eden kullanıcılara ön sunumu yapar. Ana pencere, tarama özelliklerini ayarlamak, virüs karantinasına ulaşmak ve mümkün olan güncellemeleri gerçekleştirmek için kullanılmaktadır. Tarama gerçekleştiğinde, sonuçlar, işleme konulması için gereken ek seçeneklerle beraber, bir listede gösterilir. Posta ve erişimde tarama sonuçları, kullanıcıya belirtilen uyarı penceresi içinde iletilir. Bu pencereler, bağlamsal pencereciklerin sayısını en aza indirmek için kümülativ bilgi içermektedir.

Sonuçlar ana pencereye ek işlemler için transfer edilebilir ya da rapor tutulabilir.Posta tarama sonuçları, Gelen kutusu içinde virüslü, temiz ya da taranmamış (ör; parola koruması) eklere göre farklı renklerle gösterilir. Tarama her bir gelen mail için tetiklenmiştir, fakat diğer mesaj türleri için de elle ayarlama yapılabilir.


avast Masaüstü Koruma
avast Küçük İşyeri Koruma
avast Kurumsal Koruma

HABERLER VE DUYURULAR

26.01.2010 avast Pro Antivirüs 5 ve avast Internet Security kullanıcıların beğenisine sunuldu.
20.12.2007
avast' ın en yeni üç ürünü olan avast Antivirüs Mac Sürümü, avast Antivirüs WHS Sürümü ve avast! Antivirüs Profesyonel Aile Paketi piyasaya sürüldü. Üstelik 31 Ocak' a kadar %25 indirimli.
26.10.2007
avast! Antivirus' un Kasım ayı içerisinde çıkması planlanan yeni sürümü avast! Ev Sunucusu (avast! Home Server) için Türkçe çeviriler tamamlanarak ALWIL Software' e gönderildi.
23.10.2007 avast! Antivirus olarak dünyada 40 milyonuncu tescilimizi gerçekleştirdik.
05.05.2007 avast online alışveriş ile şimdi bütün avast! ürünleri Bonus ve tüm Garanti Bankası kredi kartlarına peşin fiyatına 12 taksit.
29.03.2007 İki hafta içerisinde çıkacak olan avast! Antivirüs Profesyonel Sürümü program güncellemesi için Türkçe çeviriler tamamlanarak ALWIL Software' e gönderildi.


SC Magazine Awards 2007 Finalisti
SC Magazine Awards 2006 Şampiyonu
Virus Bulletin Vb100 Ödülü
Westcoast Labs Checkmark

 

 

Ana Sayfa | Hakkımızda | Ürünler | Bayilik | İletişim

 

Telif Hakkı © 2007 K2 Bilişim ve Internet Teknolojileri