AVAST TÜRKİYE DAĞITICISI

K2 Bilişim ve İnternet Teknolojileri
Google a Öner...
avast Satın Al
Ana Sayfa
Hakkımızda
avast Ürünleri
Bayilik Başvurusu
İletişim
EN SON TEHDİTLER
You need to upgrade your Flash Player

avast! 4 Ev Sürümü (avast! 4 Home Edition)
avast Ev Türkçe Sürümü İndiravast Antivirüs Satın Alavast Antivirüs Fiyatlandır

Avast! 4 Ev Sürümü, ev kullanıcıları için tasarlanan, ticari amaçlarla kullanılmayan ve komple özelliklere sahip ücretsiz* bir antivirüs yazılımıdır. Ücretsiz* kullanım için hem ev kullanıcısı olmak hem de ticari amaçlarla kullanmamak temel şarttır. Antivirüs yazılımları ile küresel virüs yayılımının önlenmesi mümkündür, bununla birlikte bu yayılımın en büyük nedeni pek çok ev kullanıcısının antivirüs yazılımına para ödemek istememesidir. Bundan dolayı yazılım ücretsizdir*.

*Sadece CD halindeki ürünlerde sembolik bir ücret mevcuttur


Bu programın en son versiyonu 4.6 dır. Nelerin yeni olduğunu bu sayfadan görebilirsiniz.

Antivirüs Çekirdeği

Avast! antivirüs çekirdeğinin yeni sürümü, akıl almaz sezme yeteneğini yüksek performans ile bir araya getirmektedir. Bilgisayarlar arasında yayılan, sezilmesi en zor olan virüslerde %100 sezme ile truva atlarında ise çok iyi bir sezme performansı umabilirsiniz. Bunların hepsi en az yanlış alarm uyarısı ile gerçekleşecektir. Çekirdek ICSA tarafından sertifikalandırılmıştır. Virüs Bulletin dergisinin yapmış olduğu testlerde yer almakta ve sık sık VB100 ödülüne layık bulunmaktadır. avast! 4.5 in tarama motoru çalıştırılabilir dosyaların arşivlendiği ve paketlendiği en yeni sıkıştırılmış dosyaları desteklemektedir. ISO, CHM, 7ZIP, RPM, CPIO ve TNEF gibi en yeni arşivleri desteklemektedir.

 

Basit Kullanıcı Arayüzü

Basit kullanıcı arayüzü istemli tarama başlatılmasında, sonuçların değerlendirilmesinde, değişken seçeneklerin seçilmesinde kullanılmaktadır. Basit kullanıcı arayüzü yazılımın ana uygulamasıdır. Basit kullanıcı arayüzünün görüntüsü oldukça esnektir. Arayüz, skin denilen değiştirilebilir arayüz görünümünü desteklemektedir. Böylece çok farklı görünümler mümkün olmaktadır. Ana paket üç skin içermektedir. Fakat daha pek çok skin web sitesinden indirilebilmektedir.

Yerleşik Koruma

Yerleşik Koruma, örnek olarak bilgisayarın gerçek zamanlı korunması günümüzde antivirüs programlarının en önemli bölümlerinden biridir. Avast!, virüslerin daha bilgisayarınıza bulaşma şansı bulamadan sezilmesini sağlayan güçlü bir yerleşik modül sunmaktadır. Avast! Profesyonel Sürümü, bilgisayar dosya sisteminin ve e-postaların korunması için de yerleşik modül içermektedir. Dosya sistem koruması bilgisayarda hiçbir virüsün başlamayacağını garantilemektedir. Çok geniş bir ayar olanağı sunmaktadır. Örnek olarak dosyaların kopyalama esnasında taranmasına veya sadece belirtilen uzantıların taranmasına olanak sağlamaktadır. E-Posta koruması iki bağımsız modülden ibarettir. İlk olarak, SMTP/POP3/IMAP4 protokol seviyesinde çalışan geleneksel bir tarayıcı vardır. Bu protokolleri kullanan mevcut e-posta alıcısını koruma yeteneğine sahiptir. İkinci olarak, sadece MS Outlook için tamamen şeffaf ve özel ayar gerektirmeyen özel bir eklenti mevcuttur. Sürüm 4 ün yeni özelliği e-posta tarayıcılarının buluşsal analizidir. Bu, normal yöntemlerle sezilmesi mümkün olmayan yeni bilinmeyen virüs ve kurtlara karşı korunmada oldukça kullanışlıdır. Buluşsal modül her bir e-posta mesajında derinlemesine inceleme sergileyerek virüs mevcudiyetini bildiren şüpheli işaretler gözler. Bu işaretlerin sayısı kullanıcının belirlediği bir sayıyı aştığında bu mesaj şüpheli varsayılır ve kullanıcı uyarılır.

Ağ Kalkanı

Avast! 4.5 e yeni bir yerleşik modül eklendi. Ağ kalkanı. Bilinen internet kurtlarına ve saldırılarına karşı koruma sağlamaktadır. Bütün ağ trafiğini analiz eder ve şüpheli içerikler için onu tarar. Bilgisayarınıza gizli sızmalara karşı sezme sistemi olarakta kullanılabilir. Network kalkanı sadece NT tabanlı sistemlerde kullanılabilmektedir (Windows NT/2000 /XP/2003).

Yeni P2P ve IM Programları İçin Destek

IM ve P2P kalkanları geliştirilmiştir, böylece mesajlaşma ve P2P uygulamalarında çok daha geniş bir aralığı koruyabilmektedir. Aşağıdaki mesajlaşma yazılımları desteklenmektedir.

AIM (AOL Instant Messenger), Gadu-Gadu*, Gaim*, ICQ*, Miranda*, mIRC*, MSN/Windows Messenger, Psi Jabber*, Odigo*, Trillian, Yahoo! Messenger

* ile işaretli uygulamalar sadece Windows NT, 2000, XP ve 2003 işletim sistemlerinde korunabilmektedir.

Aşağıdaki dosya paylaşım yazılımları desteklenmektedir.

Ares*, BearShare, BitTorrent*, CZDC++*, Direct Connect, Direct Connect++, eDonkey*, eMule*, iDC++*, iMesh, Kazaa, Kazaa Lite, LimeWire*, Morpheus* Opera's DC++*, Overnet*, Shareaza*, SoulSeek*, StrongDC++*, WinMX*

* ile işaretli uygulamalar sadece Windows NT, 2000, XP ve 2003 işletim sistemlerinde korunabilmektedir.

Şeffaf E-Posta (SMTP/POP3/IMAP4) Tarayıcısı

E-posta trafiğini, posta istemci yazılımlarının yeniden ayarlanmasına gerek kalmadan otomatik olarak filtreleyebilmektedir. Bu bütün haberleşme trafiğinin yolunu keserek ve bu trafiği avast! posta tarayacısına yönlendiren düşük seviyeli bir ağ filtreleme sürücüsü yapılandırılarak gerçekleştirilmiştir.

Otomatik Güncellemeler

Otomatik güncellemeler virüs korunmasında diğer bir anahtar noktadır. Hem virüs veritabanı hem de yazılımın kendisi otomatik olarak güncellenebilmektedir. Güncellemeler artımlıdır. Sadece yeni ve eksik veri internetten indirilir. Böylece transfer ağırlığı azaltılır. Tipik bir virüs veritabanı güncellemesi onlarca kbyte yazılım güncellemesi ise genellikle yüzlerce kbytedır. Eğer kalıcı bir internet bağlantınız mevcutsa güncellemeler sabit zaman aralıklarıyla otomatik olarak gerçekleştirilir. Eğer internete arada sırada bağlanıyorsanız avast! Bağlantınızı izler ve online olduğunuz bir zamanda güncellemeyi gerçekleştirmeyi dener. Her zaman güncel bir virüs veritabanına ve antivirüs programına sahip olmak bilgisayarınızı korumanın en kesin yoludur.

Virüs Sandığı

Sandık, onu güvenli ve izole kılan belirli dosyaların saklanması için uygun özelliklere sahip disk üzerinde yer alan bir klasör gibi düşünülebilir. Bazı kısıtlamalar dışında sandıktaki dosyalarla çalışabilirsiniz. Virüs sandığının ana özellikleri işletim sisteminin geri kalanından tamamen izole olmasıdır. Dışarıdan işlem yoktur. Örnek olarak virüsler buradaki dosyalara bulaşamaz ve de sandığın içindeki dosyalar çalıştırılamaz. Bu nedenle virüslerin burada saklanmasında tehlike yoktur.

Sistem Entegrasyonu

Avast! Antivirüs, bilgisayarınız ile inanılmaz bir uyum sağlar. Tarama doğrudan Windows Explorer da bir dosya veya klasör üzerine sağ tıklama yapılarak açılan menüden seçilebilir. Diğer bir ilginç özellik, tarama özel bir ekran koruyucunun çalışma zamanlarında tarama gerçekleştirecek şekilde ayarlanabilir. avast! antivirüs sizin favori ekran koruyucunuz ile de tamamen uyumludur. Bu sayede istemediğiniz hiçbirşeyi değiştirmek zorunda değilsiniz. Diğer bir yeni seçenek boot-time taramasıdır (sadece Windows NT/2000/XP/.NET ). Bu bulaştığından şüphelenilen virüs bilgisayarınızda çalışır durumda ise önemlidir. Boot-time taraması virüs çelışmaya başlamadan gerçekleştirileceğinden hiçbir şekilde tarama üzerinde etkisi olamaz.

64-bit Windows İçin Destek

avast! 4.5 yeni 64-bit Windows platformunu tamamen desteklemektedir. ALWIL Yazılım, 32GB a kadar RAM ve 16 Terabyte'a kadar görsel bellek destekleyen ve uygulamaların geniş veri takımları ile çalıştığında daha hızlı çalışmasını mümkün kılan Windows XP 64 Bit Edition gibi bu platformun güçlü bir başlangıç olmasını ummaktadır. Uygulamalar, işlemcinin 64 bit uzantıları sayesinde daha hızlı erişime izin vererek görsel belleğe yeteri kadar çok veri önyükleyebilir. Bu görsel belleğe verinin yüklenme veya depolama gereçlerindeki arama, okuma ve yazma süresini azaltarak uygulamaları daha hızlı ve verimli yapar. Normal (32 bit) antivirüs uygulamaları 64-bit Windows platformu üzerinde doğru çalışması mümkün değildir. Çünkü onlar 32-bit çekirdek mod sürücüsü üzerinde çalışır. avast! 32-bit windows ortamındaki korumayı sağlarken doğrudan 64-bit sürücüleri kullanır. Yükleme paketi 32-bit içinde 64-bit sürümleri içinde aynıdır. Kurulum programı otomatik olarak çalıştırılan işletim sistemini tespit eder ve bütün gerekli dosyaları yükler.

Ana Özellikler  

Antivirüs Çekirdeği

 • Hemen hemen %100 sezme
 • İnanılmaz Performans
 • Makul bellek ihtiyacı
 • ICSA sertifikalı

Kullanıcı Arayüzü

 • Program başlangıcında hafıza testi
 • Basit kullanıcı arayüzü
 • Bütün diski veya seçili klasörleri test
 • Tarama sonuçları ile çalışma ve virüs bulaşan dosyalar üzerinde işlem yapabilme
 • Virüs ansiklopedisi
 • Log görüntüleyici
 • Değişken görünümler (Skin Desteği)
 • Explorer ın sağ tuş menüsünden çalıştırılabilme
 • Antivirüs ekran koruyucusu

Güncellemeler

 • Arttırımlı güncelleme sistemi düşük bir veri trafiğini garanti eder
 • Güncellemeler tamamen otomatik olabilir

Yerleşik Koruma

 • Standart kalkan dosya sistemini korur
 • Geleneksel SMTP/POP3/IMAP4 tarayıcısı
 • Özel MS Outlook eklentisi
 • E-Posta modüllerinde heuristic analiz

Onarım

 • Limitli doğrudan onarım yeteneği (Özellikle makrovirüslerde)
 • Otomatik üretilen virüs kurtarma veritabanı kullanarak dosya onarımı (VRDB)

Platformlar

 • Windows 95
 • Windows 98
 • Windows Me
 • Windows NT 4
 • Windows 2000
 • Windows XP


avast Masaüstü Koruma
avast Küçük İşyeri Koruma
avast Kurumsal Koruma

HABERLER VE DUYURULAR

26.01.2010 avast Pro Antivirüs 5 ve avast Internet Security kullanıcıların beğenisine sunuldu.
20.12.2007
avast' ın en yeni üç ürünü olan avast Antivirüs Mac Sürümü, avast Antivirüs WHS Sürümü ve avast! Antivirüs Profesyonel Aile Paketi piyasaya sürüldü. Üstelik 31 Ocak' a kadar %25 indirimli.
26.10.2007
avast! Antivirus' un Kasım ayı içerisinde çıkması planlanan yeni sürümü avast! Ev Sunucusu (avast! Home Server) için Türkçe çeviriler tamamlanarak ALWIL Software' e gönderildi.
23.10.2007 avast! Antivirus olarak dünyada 40 milyonuncu tescilimizi gerçekleştirdik.
05.05.2007 avast online alışveriş ile şimdi bütün avast! ürünleri Bonus ve tüm Garanti Bankası kredi kartlarına peşin fiyatına 12 taksit.
29.03.2007 İki hafta içerisinde çıkacak olan avast! Antivirüs Profesyonel Sürümü program güncellemesi için Türkçe çeviriler tamamlanarak ALWIL Software' e gönderildi.


SC Magazine Awards 2007 Finalisti
SC Magazine Awards 2006 Şampiyonu
Virus Bulletin Vb100 Ödülü
Westcoast Labs Checkmark

 

 

Ana Sayfa | Hakkımızda | Ürünler | Bayilik | İletişim

 

Telif Hakkı © 2007 K2 Bilişim ve Internet Teknolojileri