AVAST TÜRKİYE DAĞITICISI

K2 Bilişim ve İnternet Teknolojileri
Google a Öner...
avast Satın Al
Ana Sayfa
Hakkımızda
avast Ürünleri
Bayilik Başvurusu
İletişim
EN SON TEHDİTLER
You need to upgrade your Flash Player

avast! 4 Sunucu Sürümü (avast! 4 Server Edition)
avast Server/SBS Sürümü İndiravast Antivirüs Satın Alavast Antivirüs Fiyatlandır

Avast! 4 Sunucu sürümü sunucunuzda veya sunucularda, virüs bulaşmaları ile savaşmada en güçlü korumadır. Bir dosya sunucusunun standart korunmasının yanında isteğe bağlı eklentiler sayesinde elektronik posta, proxy, firewall gibi daha pek çok değişken sunucu altsistemlerinin korunmasında da kullanılabilmektedir. Şimdilik aşağıdaki eklentiler mevcuttur.

  • MS Exchange Server 2000/2003
  • MS Proxy/ISA Server
  • SMTP Server
  • MS Sharepoint Server (Portal Server 2001/2003 ve Windows Sharepoint Services 2003)

Eklentiler hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

Antivirüs Çekirdeği

Avast! antivirüs çekirdeğinin yeni sürümü, akıl almaz sezme yeteneğini yüksek performans ile bir araya getirmektedir. bilgisayarlar arasında yayılan, sezilmesi en zor olan virüslerde %100 sezme ile truva atlarında ise çok iyi bir sezme performansı umabilirsiniz. Bunların hepsi en az yanlış alarm uyarısı ile gerçekleşecektir. Çekirdek ICSA tarafından sertifikalandırılmıştır. Virüs Bulletin dergisinin yapmış olduğu testlerde yer almakta ve sık sık VB100 ödülüne layık bulunmaktadır.

Doğrudan Cluster ve Terminal Servis Desteği

Avast! 4 Sunucu Sürümü çalışmaya hazırdır ve geniş grupları ve terminal sunucularını desteklemektedir. Grup kurulumu için grupların kurulumunu kolaylaştırmayı hedefleyen özel bir sihirbaz barındıran doğrudan destek içerir.

Avast! ı terminal ortamında ayarlamak için avast! sistemini terminal modda çalışması için yeniden düzenlenmesine kılavuzluk yapan başka bir sihirbazı kullanabilirsiniz. Bunun gibi yeniden düzenlenmiş bir avast! sistemi, terminal kullanıcılarına iş istasyonları için olan standart avast! mış gibi görünür ve davranır.

Terminaller için destek, Microsoft tarafından sunulan terminal hizmetleri ile sınırlı değildir. Citrix Metaframe sistem ile de tamamen işlevseldir.

İşletim Sistemi İle Bütünleşme

Avast! 4 Sunucu Sürümü bütün Windows Server sürümleri ile tamamen test edilmiştir. (NT 4.0 dan başlayarak Windows Storage Server 2003 ve Windows Datacenter Server 2003 üde kapsayacak şekilde Windows Server 2003 e kadar) Tamamen çoklu CPU avantajını kullanacak şekilde düzenlenmiş ve teknolojisinin olağandışı sağlamlığını ve ölçeklenebilirliği onaylamak için çok sayıda işlemciye sahip makineler ile dayanım testine girmiştir. Bütün koşullar altında sunucunuzun kusursuzca çalışmasını garantileyen, VSS (Volume Shadow Copy) ve FRS (File Replication Services) gibi gelişmiş sunucu bileşenleri ile %100 uyumluluk göstermesine özellikle dikkat edilmiştir.

64 Bit Desteği

avast! 4 sunucu sürümü IA-64 ve AMD-64 tabanlı makinelerde mükemmel çalışır. Önümüzdeki yıllarda gittikçe daha fazla önem kazanacak bu hızlı yerleşen platformun piyasada mevcut olan birkaç antivirüs çözümünden biridir.

Yerleşik Koruma

Yerleşik Koruma, bilgisayarın gerçek zamanlı korunması günümüzde antivirüs programlarının en önemli bölümlerinden biridir. Avast!, virüslerin daha bilgisayarınıza bulaşma şansı bulamadan sezilmesini sağlayan güçlü bir yerleşik modül sunmaktadır. Dosya sistem koruması bilgisayarda hiçbir virüsün çalışmayacağını ve hiçbir virüsün sisteme yüklenemeyeceğini garantilemektedir. Yerleşik korumanın varsayılan ayarları sunucu ortamıyla bağdaşmaktadır. Eksiksiz tarama sağlar. İhtiyaçlarınız doğrultusunda ayarların değiştirilmesi mümkündür. Örnek olarak dosyaların kopyalama esnasında taranmasına veya sadece belirtilen uzantıların taranmasına olanak sağlamaktadır.

Önemli bir özelliği yarı sessiz çalışma modudur. Amaç sunucu sisteminde virüs uyarılarını doğru bir şekilde göstermektir. Bunun gibi çalışır: eğer bir ağdan virüslü bir dosyanın yüklenme isteği gelirse, otomatik bir hamle yapılır ve hiçbir şey gösterilmez. Diğer taraftan istek yerel veya terminal oturumdan geldiği zaman masaüstü sürümde olduğu gibi genel bir etkileşimli mod kullanılır.

Yerleşik modül, hız için iyi bir şekilde düzenlenmiş ve ağır yük altında test edilmiştir. Çoklu işlemci (tarama paralellenebilir) gibi günümüzün çoğu sunucusunun sunduğu imkanları tamamen kullanır.

Terminal sunucusunda kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiştir. Avast! 4 Sunucu Sürümü, e-posta (Outlook Exchange / Internet Mail) ve browser koruması (Script Bloklayıcı)

için yerleşik ek modüller içerir.

Kullanıcı Arayüzü

Sunucu sürümü basit ve gelişmiş kullanıcı arayüzlerinin her ikisini de içersede sunucu kullanımında genellikle gelişmiş kullanıcı arayüzü daha fazla kullanılır. (Terminal sunucu dışında) Gelişmiş kullanıcı arayüzü avast! ın bütün ayarlarına erişmenize olanak tanır, böylece gelişmiş bir tarama için tamamen düzenlenebilmesine olanak tanır.

Ana prensip “Antivirüs Görevi” denilen görev tabanlı taramadır. İlk olarak, genel parametreleri içeren, virüsleri taramada kullanılacak bir görev tanımlarsınız. Sonra bu görevleri çalıştırırsınız. Her bir görev bazı sonuçlar üretir. Tabiiki siz daha sonra bu sonuçlarla çalışabilirsiniz. Yerleşik koruma da özel bir çeşit görevdir.

Görevlerle yakın bağı olan diğer bir özellik ise programlayıcıdır. Onunla bir görevin bir kere mi yoksa periyodik mi olacağını ve ne zaman başlayacağını düzenleyebilirsiiz.

Bildiri Yöneticisi

Daha kolay çalışma için, Sunucu Sürümü özel bir bildiri yöneticisi içerir. Burada, bildiri nesnelerini tanımlayabilir ve onları antivirüs görevleri ile ilişkilendirebilirsiniz. (yerleşik ve istendiğinde durumlarının her ikisinde de) Bu bildiri nesneleri, bir virüs bulunduğu zamanlarda kullanılır.

Yeni versiyon, SMTP veya MAPI kullanarak e-posta gönderme, SMS gönderme, Windows popup mekanizmasını kullanarak bildiri, bir ağ yazıcısında mesajın yazdırılması, SMNP kesmeleri vaya MSN/Windows Messenger kullanarak ani ileti (IM) gönderme gibi bir takım bildiri nesnelerini destekler.

Otomatik Güncelleme

Otomatik güncelleme, virüs korumasında bir diğer anahtar noktadır. Virüs veritabanı ve programın her ikiside kendi başına otomatik güncellenebilir. Güncellemeler artımlıdır ve sadece yeni veri indirilir. Böylece transfer süresi azalır. Tipik bir veritabanı güncellemesinin boyutu 20 ila 80 kilobyte arasındadır. Program güncellemeleri yaklaşık 200 ile 500 kilobyte arasındadır.

Eğer internet bağlantınız kalıcıysa güncellemeler belirli sabit zaman aralıklarında otomatik olarak gerçekleştirilir. Eğer internet e sadece gerektiğinde bağlanıyorsanız avast! bağlantınızı izler ve bağlı olduğunuz anda güncellemeyi gerçekleştirmeyi dener.

Zorla Güncellemeler

Sunucu sürümünün bir diğer özelliği de zorla güncellemedir. Bu güncelleme felsefesinde dramatik bir değişimdir. Genellikle bütün yüklü yazılımlar şimdi ve daha sonra yeni bir güncellemenin olup olmadığını kontrol eder. Zorla güncellemeler, bununla birlikte, sunucumuz tarafından yürütülür. Bu durum bilgisayarınızın hızlı yanıtlama ve gerekli güncellemenin hemen yapılmasıyla sonuçlanır. Sistem SMTP protokolü üzerine kuruludur ve güncellemeler kendi başına avast! yerleşik e-posta denetleyicileri tarafından denetlenir.

Virüs Sandığı

Sandık, onu güvenli ve izole kılan belirli dosyaların saklanması için uygun özelliklere sahip disk üzerinde yer alan bir klasör gibi düşünülebilir. Bazı kısıtlamalar dışında sandıktaki dosyalarla çalışabilirsiniz. Virüs sandığının ana özellikleri işletim sisteminin geri kalanından tamamen izole olmasıdır. Dışarıdan işlem yoktur. Örnek olarak virüsler buradaki dosyalara bulaşamaz ve de sandığın içindeki dosyalar çalıştırılamaz. Bu nedenle virüslerin burada saklanmasında tehlike yoktur.

Yeniden Başlatma Anında Tarama

Özel bir avast! özelliği de yeniden başlatma anında taramadır. Bu bilgisayarda aktif bir virüsün mevcut olduğundan şüphelenildiği durumlarda önemlidir. Yeniden başlatma anında tarama, işletim sisteminin başlatılması esnasında daha virüs yüklenmeden/çalışmaya başlamadan önce devreye girer ve böylece virüsün sezilmeyi engelleyecek veya yayılmayı sağlayacak imkan bırakmadan tespit eder.

Komut Satırı Tarayıcısı

Deneyimli kullanıcılar sunucu sürümünde mevcut bir diğer özelliği seveceklerdir. Tarama işlemi pek çok argüman ve anahtar ile denetlenebilmektedir. Bir boru filtresi gibi kullanabilmek için özel bir STDIN/STDOUT modu mevcuttur. Bu modül BATCH programlarında kullanılabilmesi için tasarlanmıştır. Çıkış gelişmiş kullanıcı arayüzü görevlerindeki çıkış ile aynıdır. (Rapor dosyalarını içerir)

avast Masaüstü Koruma
avast Küçük İşyeri Koruma
avast Kurumsal Koruma

HABERLER VE DUYURULAR

26.01.2010 avast Pro Antivirüs 5 ve avast Internet Security kullanıcıların beğenisine sunuldu.
20.12.2007
avast' ın en yeni üç ürünü olan avast Antivirüs Mac Sürümü, avast Antivirüs WHS Sürümü ve avast! Antivirüs Profesyonel Aile Paketi piyasaya sürüldü. Üstelik 31 Ocak' a kadar %25 indirimli.
26.10.2007
avast! Antivirus' un Kasım ayı içerisinde çıkması planlanan yeni sürümü avast! Ev Sunucusu (avast! Home Server) için Türkçe çeviriler tamamlanarak ALWIL Software' e gönderildi.
23.10.2007 avast! Antivirus olarak dünyada 40 milyonuncu tescilimizi gerçekleştirdik.
05.05.2007 avast online alışveriş ile şimdi bütün avast! ürünleri Bonus ve tüm Garanti Bankası kredi kartlarına peşin fiyatına 12 taksit.
29.03.2007 İki hafta içerisinde çıkacak olan avast! Antivirüs Profesyonel Sürümü program güncellemesi için Türkçe çeviriler tamamlanarak ALWIL Software' e gönderildi.


SC Magazine Awards 2007 Finalisti
SC Magazine Awards 2006 Şampiyonu
Virus Bulletin Vb100 Ödülü
Westcoast Labs Checkmark

 

 

Ana Sayfa | Hakkımızda | Ürünler | Bayilik | İletişim

 

Telif Hakkı © 2007 K2 Bilişim ve Internet Teknolojileri