AVAST TÜRKİYE DAĞITICISI

K2 Bilişim ve İnternet Teknolojileri
Google a Öner...
avast Satın Al
Ana Sayfa
Hakkımızda
avast Ürünleri
Bayilik Başvurusu
İletişim
EN SON TEHDİTLER
You need to upgrade your Flash Player

avast! 4 Exchange Server Sürümü (avast! 4 Exchange Server Edition)
avast Server/SBS Sürümü İndiravast Antivirüs Satın Alavast Antivirüs Fiyatlandır

Microsoft Exchange 2000 ve 2003 sunucularının korunması içindir. Yüksek performanslı tarama, süper ölçeklenebilirlik ve gruplar için destek (Aktif-aktif modda da) sunmaktadır. Microsoft' un kendi virüs tarama API' leri aracılığıyla Exchange ile mükemmel bir bütünleşme içindedir. Avast! Exchange Server sürümü, Microsoft Exchange 2000 ve 2003 sunucular için en uygun korumayı sağlamaktadır.

Ürün, avast! Sunucu Sürümü için bir eklenti olarak çalışmaktadır. Bu yüzden, Sunucu Sürümü' nün kendisinde de olduğu gibi aynı yüksek performanslı, ödüllü, ICSA sertifikalı ve size en yüksek korumayı sağlayan motoru kullanmaktadır.

Bu ürün, ilişkili bir ürün olan avast! SMTP Sunucu Sürümü' nün kullanımını sağlar. Avast! SMTP Sunucu Sürümü, Exchange sunuculardaki bütün SMTP trafiğinin taranması için avast! Exchange Server sürümünün bir parçasıdır.

Gerçek Zamanlı Tarama

Virüsler için gerçek zamanlı tarama, Exchange sunucularda kurulu olan bütün antivirüs çözümlerinde en önemli görevdir ve avast! Exchange Server' inde istisnası yoktur. Exchange' in kendisi ile sıkı bütünleşmesi sayesinde, avast! gelen ve giden mesajlardaki bütün virüsleri sezebilmekte ve ortadan kaldırmaktadır. Bir mesajın sunucuya nasıl geldiğinin veya gittiğinin önemi yoktur. SMTP, MAPI, NNTP, IMAPI, POP, Outlook Web erişimi (HTTP) veya diğer herhangi bir yolla olabilir. Alıcısına ulaşmadan önce, doğru bir şekilde görüntüleneceğinden ve temizleneceğinden emin olabilirsiniz. Tabiiki tarama posta kutusu depolarıyla sınırlanmaz, serbest erişime açık klasör depoları da görüntülenmektedir.

Exchange 2003 için yenilik, bilgi deposunda saklamadan, postaların sadece üzerinden geçtiği ağ geçidine / sınır sunucusuna kurulursa, üzerinden geçen bütün birimlerin düzgün bir şekilde taranacağı anlamına gelen transport seviyesinde çalışma yeteneğidir.

Proactive ve Arkaplan Tarama

Gerçek zamanlı taramaya ek olarak, avast! her koşul altında sunucunuzun virüsten arındırılmış olduğunu garantilemek için ek tarama özellikleri sunmaktadır.

Proactive tarama, bir mesaj, istemci veya transport temsilcisi aracılığıyla Exchange deposuna iletildiği zaman düşük öncelik ile bir genel tarama sırasına yerleştirilir. Eğer taranacak nesne havuzunda yüksek öncelikli nesneler mevcut değilse, düşük önceliğe sahip nesneler taranmaya gönderilir.

Arkaplan tarama seçeneğini kullanmak, bilgi deposunun veritabanı başına bütün mesaj ve eklerin arkaplan taraması gerçekleştirmek için normalin altında bir öncelikle çalışan bir sıra oluşturmasına neden olacaktır. Bir MDB oluşturulduğu zaman (bilgi deposunu başlatma esnasını içerir) veya yeni bir virüs veritabanı güncellemesi gerçekleştirildiğinde etkinleştirilir. Arkaplan taraması tamamlanınca sıra yukarıdaki senaryolardan biri yeniden oluşuncaya kadar uyur.

Yüksek Ölçeklenebilirlik

Avast! Exchange Server Sürümü kolayca kurulabilir ve veri merkezi ve grup sunucularında mükemmel çalışır (aktif-aktif modda dahil). Tarama motoru akla gelen iki temel hedef ile tasarlanmıştır: performans ve kararlılık. Çoklu CPU avantajını ve bugünün gelişmiş sunucu donanımlarının potansiyelini tamamen kullanabilmektedir. Diğer taraftan hafızanın taranmasını desteklemekte (arşivlerin ve paket dosyaların genişletilmesi dahil) ve eşsiz tarama hızı ve sağlamlık ile sonuçlandırmaktadır.

Dosya Eki Bloklama

Diğer taraftan avast! Exchange Server sürümü, basit bir dosya eki bloklayıcısı içermektedir. Bütün gelen ve giden mesajlardan elenecek dosya ekleri için bir dosya adı maskesi (*.pif veya love*.vbs gibi) belirleyebilirsiniz. Bu basit fakat bilinen virüslere ve bilinmeyen zararlı yazılımlara karşı güçlü bir silahtır.

Uyarı ve Kayıt Tutma

Herhangi sunucu taraflı yazılım gibi etkili bir görüntüleme sağlamak çok önemlidir. Bu amaçla, avast! geniş bir aralıkta imkanlar sunmaktadır. Bunlar arasında, e-posta ile mükemmel bildiri yetenekleri ve avast'ın yerleşik Bildiri Yöneticisini (bir takım diğer transport protokollerini destekleyen), zengin kayıt tutma özelliklerini, performans sayaçlarını gösterebiliriz.

E-Posta bildirileri, ön tanımlı limitler anlamında “akıllı” (avast'ın kendi mesajları ile sunucunun şişmesini engelleyen) ve diğer taraftan duruma bağlı olarak gönderen eğer virüs bulaşmış postanın gerçek sahibiyse uyarılar gönderilir. (Örnek olarak, eğer mesajın “Kimden:” kısmı uydurma değilse)

Otomatik Güncellemeler

Exchange Server Sürümü, avast! Server Sürümü' nün güncelleme modülünün aynısını kullanır. Böylece paralellikten kaynaklanan hız paylaşımı ve güncellemenin boyutunda artış olmaz. Güncellemeler bir güncelleyici ile otomatik olarak veya elle gerçekleştirilebilir. Sistemin devreye girişini ayarlamak ve böylece güncelleyicinin herhangi bir güncelleme yükleme öncesinde ilk olarak yöneticiye sormasını sağlamak mümkündür.

Ayrıca Exchange modül, avast! PUSH iAVS mesajlarını tanımaktadır. Bu yüzden avast! ın tek olan PUSH iAVS özelliği Exchange Server sürümü ile tamamen uyumludur ve ayarlarda herhangi bir ek düzenleme gerektirmez.

avast Masaüstü Koruma
avast Küçük İşyeri Koruma
avast Kurumsal Koruma

HABERLER VE DUYURULAR

26.01.2010 avast Pro Antivirüs 5 ve avast Internet Security kullanıcıların beğenisine sunuldu.
20.12.2007
avast' ın en yeni üç ürünü olan avast Antivirüs Mac Sürümü, avast Antivirüs WHS Sürümü ve avast! Antivirüs Profesyonel Aile Paketi piyasaya sürüldü. Üstelik 31 Ocak' a kadar %25 indirimli.
26.10.2007
avast! Antivirus' un Kasım ayı içerisinde çıkması planlanan yeni sürümü avast! Ev Sunucusu (avast! Home Server) için Türkçe çeviriler tamamlanarak ALWIL Software' e gönderildi.
23.10.2007 avast! Antivirus olarak dünyada 40 milyonuncu tescilimizi gerçekleştirdik.
05.05.2007 avast online alışveriş ile şimdi bütün avast! ürünleri Bonus ve tüm Garanti Bankası kredi kartlarına peşin fiyatına 12 taksit.
29.03.2007 İki hafta içerisinde çıkacak olan avast! Antivirüs Profesyonel Sürümü program güncellemesi için Türkçe çeviriler tamamlanarak ALWIL Software' e gönderildi.


SC Magazine Awards 2007 Finalisti
SC Magazine Awards 2006 Şampiyonu
Virus Bulletin Vb100 Ödülü
Westcoast Labs Checkmark

 

 

Ana Sayfa | Hakkımızda | Ürünler | Bayilik | İletişim

 

Telif Hakkı © 2007 K2 Bilişim ve Internet Teknolojileri