AVAST TÜRKİYE DAĞITICISI

K2 Bilişim ve İnternet Teknolojileri
Google a Öner...
avast Satın Al
Ana Sayfa
Hakkımızda
avast Ürünleri
Bayilik Başvurusu
İletişim
EN SON TEHDİTLER
You need to upgrade your Flash Player

avast! 4 SMTP Server Sürümü (avast! 4 SMTP Server Edition)
avast Server/SBS Sürümü İndiravast Antivirüs Satın Alavast Antivirüs Fiyatlandır

SMTP Server Sürümü, Microsoft SMTP servisine (IIS in bir parçası) bir eklenti olarak çalışır. Makineye sadece tarama amaçları için evrensel bir ağ geçidiymiş (veya sınır sunucusu) gibi kurulur ve gerçekte hangi posta sunucusunu kullandığınızın önemi yoktur.

SMTP Server Sürümü, Microsoft SMTP servisine (IIS in bir parçası) bir eklenti olarak çalışır. Makineye sadece tarama amaçları için evrensel bir ağ geçidiymiş (veya sınır sunucusu) gibi kurulur ve gerçekte hangi posta sunucusunu kullandığınızın önemi yoktur.

Ürün, avast! Sunucu Sürümü için bir eklenti olarak çalışmaktadır. Bu yüzden, Sunucu Sürümü' nün kendisinde de olduğu gibi aynı yüksek performanslı, ödüllü, ICSA sertifikalı ve size en yüksek korumayı sağlayan motoru kullanmaktadır.

Bu ürün diğer taraftan ilişkili bir ürün olan avast! Exchange Server Sürümü tarafından da dahili olarak kullanılır. avast! SMTP Server Sürümü, avast! Exchange Server Sürümü'nün Exchange sunuculardaki bütün SMTP trafiğini taramakta kullanılan parçasıdır.

Gerçek Zamanlı SMTP Tarama

avast! SMTP Sunucu Sürümü' nün ana hedefi bütün SMTP trafiğini etkili bir şekilde filtreleyebilmektir. Geçmiş, bir çok sefer gösterdi ki SMTP 1 numaralı mutlak virüs bulaşma kaynağıdır. Bu nedenle bir antivirüs çözümünün SMTP sunuculara (veya SMTP ağ geçitlerine) kurulması açık bir şekilde gerekliliktir. Kodun mümkün olabildiğince kısa tutulması sağlanarak, çözümümüz akıl almaz bir performans ve sağlamlığın birleştirilmesiyle düşük maliyet ve bellek ihtiyacı sağlamaktadır.

IIS ile Bütünleşme

Windows SMTP Service (Windows Internet Information Services – IIS in bir parçası) ile sıkı bir bütünleşme sayesinde avast!, postalar alıcısına ulaşmadan önce gelen ve giden bütün mesajlardaki virüsleri sezebilme ve temizleyebilmektedir. Bunu SMTP servisine bağlanarak ve senkron bir şekilde mesajların dağıtım aşamasına kabulüne izin verilmeden önce bütün mesajları görüntülüyerek yapmaktadır. Bu hiç bir mesajın test edilmeden sızamayacağının garantisidir.

Akıllı Hareketler

avast! SMTP Server Sürümü, bir virüs bulunduğu zaman çok geniş bir değişkenlikte otomatik hamle yapabilme imkanını sağlar. Gelen ve giden trafik ve hatta test edilemez (örnek olarak şifrelenmiş vb.) mesajlar için ayrı kurallar belirlenebilir. avast!, mesajın bulaşma durumu hakkında bilgi ekleyerek mesajın gövde/başlık kısmını değiştirebilmektedir (Bu özellik hem temiz mesajlar hem de virüs bulaşmış mesajların ikisi için de etkinleştirilebilir).

Dosya Eki Bloklama

Diğer taraftan avast! SMTP Server sürümü, basit bir dosya eki bloklayıcısı içermektedir. Bütün gelen ve giden mesajlardan elenecek dosya ekleri için bir dosya adı maskesi (*.pif veya love*.vbs gibi) belirleyebilirsiniz. Bu basit fakat bilinen virüslere ve bilinmeyen zararlı yazılımlara karşı güçlü bir silahtır.

Uyarı ve Kayıt Tutma

Herhangi sunucu taraflı yazılım gibi etkili bir görüntüleme sağlamak çok önemlidir. Bu amaçla, avast! geniş bir aralıkta imkanlar sunmaktadır. Bunlar arasında, e-posta ile mükemmel bildiri yetenekleri ve avast'ın yerleşik Bildiri Yöneticisini (bir takım diğer transport protokollerini destekleyen), zengin kayıt tutma özelliklerini, performans sayaçlarını gösterebiliriz.

E-Posta bildirileri, ön tanımlı limitler anlamında “akıllı” (avast'ın kendi mesajları ile sunucunun şişmesini engelleyen) ve diğer taraftan duruma bağlı olarak gönderen eğer virüs bulaşmış postanın gerçek sahibiyse uyarılar gönderilir. (Örnek olarak, eğer mesajın “Kimden:” kısmı uydurma değilse)

Otomatik Güncellemeler

SMTP Server Sürümü, avast! Server Sürümü' nün güncelleme modülünün aynısını kullanır. Böylece paralellikten kaynaklanan hız paylaşımı ve güncellemenin boyutunda artış olmaz. Güncellemeler bir güncelleyici ile otomatik olarak veya elle gerçekleştirilebilir. Sistemin devreye girişini ayarlamak ve böylece güncelleyicinin herhangi bir güncelleme yükleme öncesinde ilk olarak yöneticiye sormasını sağlamak mümkündür.

Ayrıca Exchange modül, avast! PUSH iAVS mesajlarını tanımaktadır. Bu yüzden avast! ın tek olan PUSH iAVS özelliği Exchange Server sürümü ile tamamen uyumludur ve ayarlarda herhangi bir ek düzenleme gerektirmez.


avast Masaüstü Koruma
avast Küçük İşyeri Koruma
avast Kurumsal Koruma

HABERLER VE DUYURULAR

26.01.2010 avast Pro Antivirüs 5 ve avast Internet Security kullanıcıların beğenisine sunuldu.
20.12.2007
avast' ın en yeni üç ürünü olan avast Antivirüs Mac Sürümü, avast Antivirüs WHS Sürümü ve avast! Antivirüs Profesyonel Aile Paketi piyasaya sürüldü. Üstelik 31 Ocak' a kadar %25 indirimli.
26.10.2007
avast! Antivirus' un Kasım ayı içerisinde çıkması planlanan yeni sürümü avast! Ev Sunucusu (avast! Home Server) için Türkçe çeviriler tamamlanarak ALWIL Software' e gönderildi.
23.10.2007 avast! Antivirus olarak dünyada 40 milyonuncu tescilimizi gerçekleştirdik.
05.05.2007 avast online alışveriş ile şimdi bütün avast! ürünleri Bonus ve tüm Garanti Bankası kredi kartlarına peşin fiyatına 12 taksit.
29.03.2007 İki hafta içerisinde çıkacak olan avast! Antivirüs Profesyonel Sürümü program güncellemesi için Türkçe çeviriler tamamlanarak ALWIL Software' e gönderildi.


SC Magazine Awards 2007 Finalisti
SC Magazine Awards 2006 Şampiyonu
Virus Bulletin Vb100 Ödülü
Westcoast Labs Checkmark

 

 

Ana Sayfa | Hakkımızda | Ürünler | Bayilik | İletişim

 

Telif Hakkı © 2007 K2 Bilişim ve Internet Teknolojileri